Nasze przedsiębiorstwo działa w Polsce już od wielu lat i od samego początku zajmuje się dostarczaniem jakościowych systemów energii odnawialnej. Oferta firmy to między innymi panele fotowoltaiczne, które zostały wykonane z bardzo jakościowych materiałów. Zapewnia to ich sprawne działanie nawet przez wiele lat eksploatacji bez konieczności podejmowania jakichkolwiek czynności serwisowych i naprawczych. Największą zaletą sieciowych instalacji fotowoltaicznych jest możliwość bieżącego kontrolowania energii wyprodukowanej przez ogniwa oraz przesyłania jej nadwyżek do sieci publicznej.
 

Jak działa fotowoltaika?


Tworzony przez naszą firmę system umożliwia dwukierunkowy przepływ energii elektrycznej. Prąd wytworzony za przyczyną paneli fotowoltaicznych ma napięcie wyższe od tego przesyłanego z sieci publicznej. Sprawia to, że właśnie on jest w pierwszej kolejności zużywany do zasilenia różnego rodzaju akcesoriów gospodarstwa domowego. Niewykorzystany prąd z instalacji fotowoltaicznych może być za pośrednictwem licznika dwukierunkowego przesłany do sieci publicznej. Jeśli natomiast pozyskana energia z paneli słonecznych jest niewystarczająca do zasilenia wszystkich urządzeń w domu, jej niedobór jest uzupełniany w tradycyjny sposób z sieci ogólnodostępnej. Bardzo ważną informacją jest fakt, że do przesyłania energii elektrycznej do sieci publicznej nie jest konieczne posiadanie własnej działalności gospodarczej.

 

Bilansowanie roczne energii – na czym polega?


Panele fotowoltaiczne cieszą się rosnącym zainteresowaniem, ponieważ możliwe jest korzystanie z tzw. bilansowania rocznego. Nie chodzi tutaj o rok kalendarzowy, ale o dwanaście kolejno następujących po sobie miesięcy. Oznacza to, że jeśli niewykorzystaną energię elektryczna zwrócimy do sieci publicznej, przekazany prąd nam nie przepada. Będziemy mieć do niego dostęp jeszcze przez rok od chwili oddania do sieci, co w znaczący sposób uniezależnia właściciela instalacji od wzrostu cen za prąd.

 

Licznik dwukierunkowy – jak działa?


Jednym z podstawowych akcesoriów każdej instalacji fotowoltaicznej jest licznik dwukierunkowy. Pozwala on na dokładne zliczanie energii elektrycznej pozyskanej z paneli słonecznych oraz odebranej z sieci publicznej. Na tej podstawie klient może rozliczyć się z zakładem energetycznym ze zużytego prądu.

Niezwykle istotnym elementem sieci fotowoltaicznej jest również falownik. Jego zadaniem jest zamiana prądu stałego na prąd zmienny, dzięki czemu możliwe staje się przesyłanie energii do sieci publicznej, a oprócz tego do wszystkich urządzeń gospodarstwa domowego. Bez inwertera solarnego cała instalacja fotowoltaiczna nie mogłaby funkcjonować, gdyż do zasilania akcesoriów domowych potrzebny jest właśnie prąd zmienny. Falownik ma jeszcze jedno niezwykle istotne zadanie. Za jego pomocą można monitorować produkcję prądu na przestrzeni doby, tygodnia, miesiąca czy też roku.

 

System fotowoltaiczny – czy istnieje konieczność zmiany instalacji elektrycznej?


Bardzo wielu klientów obawia się, że montaż paneli słonecznych będzie się wiązał z koniecznością przeprowadzenia zmian w istniejącej już instalacji elektrycznej. Tak jednak nie jest. Ingerencja z istniejącą instalacją ogranicza się zazwyczaj do zwykłego podłączenia paneli słonecznych do skrzynki rozdzielczej. W takim przypadku jest jednak konieczność podłączenia mikroinstalacji do wytwarzania energii. W zależności od modelu falownika zasila się ją jedną lub trzema fazami.

 

System fotowoltaiczny – dlaczego warto?


Instalacje fotowoltaiczne są w ostatnim czasie bardzo mocno promowane. Składa się na to kilka czynników. Panele słoneczne dbają o ekologię, a wszystko co związane z odnawialnymi źródłami energii jest obecnie mocno rozpowszechniane. Ponadto system fotowoltaiczny znacząco zmniejsza rachunek za prąd. Jest jeszcze jedna, niezwykle istotna sprawa. Systemy fotowoltaiczne są bezobsługowe, a ich użytkowanie nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi nakładami finansowymi. Ważną informacją jest fakt, że każda osoba, która decyduje się na montaż paneli słonecznych może ubiegać się o dofinansowanie, dzięki któremu cała inwestycja może zwrócić się już w przeciągu kilku najbliższych lat użytkowania systemu.

Zapraszamy do zapoznania się z całością oferty naszego przedsiębiorstwa, a w razie jakichkolwiek pytań, do kontaktu z naszym biurem. Korzystanie z markowych podzespołów oraz kadra doświadczonych pracowników dają nam pewność sprostania oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów pod względem jakości wykonania oraz funkcjonalności całego systemu słonecznego.