Oferujemy dobór, montaż oraz serwis najlepszej jakości systemów fotowoltaicznych. Zrealizowaliśmy zadania polegające na zaprojektowaniu, wykonaniu oraz odebraniu komercyjnych systemów fotowoltaicznych wykorzystując komponenty najlepszych marek takich jak Hyundai, Leapton, Q CELLS, Huawei, Fronius, TIGO, Goodwe.

Dodatkowo poza sprawami technicznymi pomagamy w pozyskaniu środków, poprzez leasing oraz aktualnie dostępne dofinansowania na rynku.

 

Wypełnij formularz kontaktowy  formularza

 

Zgłoś się po wycenę lub zadaj pytanie  32 271 47 92

 

 

Fotowoltaika dla biznesu – jak to działa?


Fotowoltaika dla firm cieszy się w ostatnich latach bardzo dużym zainteresowaniem konsumentów. Wyprodukowany prąd z paneli słonecznych może być wykorzystany na potrzeby przedsiębiorstwa (zasilania maszyn, komputerów i oświetlenia), jednak jego nadwyżka może zostać przekazana do sieci publicznej. Pozwala to więc nie tylko na znaczne oszczędności, ale ponadto również na dodatkowy zarobek. Inwestycja w fotowoltaikę to duży krok w stronę uniezależnienia się od dostaw prądu. W miesiącach letnich zdarza się, że przedsiębiorstwa mają pewne ograniczenia związane z poborem energii elektrycznej. Montaż paneli fotowoltaicznych sprawia, że nie trzeba się tym przejmować, gdyż firma może działać w sposób niezależny.

On-grid i off-grid – co wybrać?


W największym uproszczeniu instalacje fotowoltaiczne można podzielić na dwa rodzaje: on-gird oraz off-gird. Pierwszy z nich oznacza, że system energetyczny działający w danym przedsiębiorstwie jest zintegrowany z całą siecią zakładu energetycznego. Umożliwia to przesyłanie nadwyżek prądu do zakładu energetycznego, jednak w tym przypadku instalacja musi być wyposażona w licznik dwukierunkowy oraz inwerter zmieniający prąd stały na zmienny. Minusem tego rozwiązania jest fakt, że w przypadku awarii zakładu energetycznego, również panele słoneczne przestają generować napięcie elektryczne. Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa, aby nie doszło do przeciążenia sieci.

System Off-gird pozwala na magazynowanie energii wewnątrz przedsiębiorstwa bez konieczności przesyłania go do zakładu energetycznego. Rozwiązanie to jest obecnie stosowane przede wszystkim na terenach, gdzie występują częste przerwy w dostawie prądu, na przykład w RPA czy w Australii. Magazynowana nadwyżka energii elektrycznej może być wykorzystywana, gdy panele słoneczne nie pracują lub w przypadku jakiejś awarii.

Fotowoltaika dla przedsiębiorstw - dlaczego warto?


Nie tylko rząd w Polsce, ale i cała Unia Europejska troszczy się o jak najefektywniejsze wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Wszelkie dotacje czy też korzystne warunki kredytów sprawiają, że przedsiębiorcy coraz chętniej wyposażają swoje fabryki w panele słoneczne. W przypadku sprawnie działającego systemu, zakup ogniw może się zwrócić już po 4 latach, co pokazuje, jak niewielki koszt jest wymagany do stworzenia wydajnej instalacji fotowoltaicznej. W myśl programu “Mój prąd” istnieje możliwość otrzymania nawet 5.000 zł dofinansowania na stworzenie instalacji fotowoltaicznej.

Nowelizacja ustawy OZE sprawiła, że teraz również firmy mogą korzystać z licznych upustów, które do tej pory były zarezerwowane przede wszystkim dla gospodarstw domowych oraz klientów indywidualnych. Wytwarzanie energii na własne potrzeby, to mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej i jeszcze szybszy zwrot inwestycji. Uproszczony system rozliczeń oraz podatków sprawia, że panele fotowoltaiczne mogą wytwarzać energię elektryczną bez konieczności wystawiania dodatkowych faktur i rachunków.

Zachęcamy do zapoznania się z całością oferty naszej firmy oraz do wybrania najodpowiedniejszych rozwiązań dla potrzeb swojego przedsiębiorstwa. Korzystamy z podzespołów dostarczanych przez niezwykle doświadczonych producentów w branży fotowoltaicznej, co daje nam pewność sprostania oczekiwaniom każdego z klientów. Zdobyte doświadczenie oraz kadra wykwalifikowanych pracowników sprawiają, że jesteśmy w stanie podołać nawet niestandardowym zleceniom montażowym instalacji fotowoltaicznych.

Komercyjne systemy fotowoltaiczne

Odpowiedzią na ciągle rosnące ceny energii elektrycznej!

Ekolenergia dostarcza kompleksowe komercyjne instalację fotowoltaiczne dla firm do 50 kWp jak i przemyśle systemy PV o mocy powyżej MWp

Projektujemy wykonujemy i przyłączamy do sieci energetycznej kompleksowo systemy fotowoltaiczne dbając o optymalizację korzyści naszych klientów.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w projektowaniu, nadzorze oraz realizacji fotowoltaicznych systemów dla firm, zapewniamy naszym klientom najwyższej jakości realizację, w oparciu podzespoły sprawdzonych producentów PV zarówno paneli fotowoltaicznych, inwerterów oraz całej infrastruktury towarzyszącej.

Nasza firma koncentruje się na indywidualnym podejściu do każdego klienta . Analizujemy jego zapotrzebowanie oferując system dla niego optymalny z punktu widzenia opłacalności i czasu zwrotu inwestycji.

Ekolenergia podchodzi kompleksowo oferując nie tylko elementy systemu fotowoltaicznego ale również wszelkiego rodzaju wymagane prawem zabezpieczenia przeciw pożarowe czy też przepięciowe, odgromowe zabezpieczające funkcjonujące maszyny i urządzenia klienta.

Firmy korzystające z naszych usług nie tylko mogą obniżyć koszty energii elektrycznej ale również korzystnie wpływają na stan środowiska naturalnego co pokazuje ich samych jako odpowiedzialne i nowoczesne podmioty w oczach swoich klientów i kontrahentów.

 

 

Zapraszamy do kontaktu