Nasze przedsiębiorstwo już od wielu lat zajmuje się tworzeniem jakościowych systemów energii odnawialnej. Działania firmy kierujemy przede wszystkim w stronę fotowoltaiki dla firm i przedsiębiorstw. Podzespoły, z jakich korzystamy zostały wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów, co zapewnia ich sprawne działanie nawet przez wiele lat eksploatacji. Przeprowadzone na przestrzeni ostatnich lat liczne realizacja dają nam pewność sprostania oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.
 

Wypełnij formularz kontaktowy  formularza

 

Zgłoś się po wycenę lub zadaj pytanie  32 271 47 92

 

 

Fotowoltaika dla biznesu – jak to działa?


Fotowoltaika dla firm cieszy się w ostatnich latach bardzo dużym zainteresowaniem konsumentów. Wyprodukowany prąd z paneli słonecznych może być wykorzystany na potrzeby przedsiębiorstwa (zasilania maszyn, komputerów i oświetlenia), jednak jego nadwyżka może zostać przekazana do sieci publicznej. Pozwala to więc nie tylko na znaczne oszczędności, ale ponadto również na dodatkowy zarobek. Inwestycja w fotowoltaikę to duży krok w stronę uniezależnienia się od dostaw prądu. W miesiącach letnich zdarza się, że przedsiębiorstwa mają pewne ograniczenia związane z poborem energii elektrycznej. Montaż paneli fotowoltaicznych sprawia, że nie trzeba się tym przejmować, gdyż firma może działać w sposób niezależny.

On-grid i off-grid – co wybrać?


W największym uproszczeniu instalacje fotowoltaiczne można podzielić na dwa rodzaje: on-gird oraz off-gird. Pierwszy z nich oznacza, że system energetyczny działający w danym przedsiębiorstwie jest zintegrowany z całą siecią zakładu energetycznego. Umożliwia to przesyłanie nadwyżek prądu do zakładu energetycznego, jednak w tym przypadku instalacja musi być wyposażona w licznik dwukierunkowy oraz inwerter zmieniający prąd stały na zmienny. Minusem tego rozwiązania jest fakt, że w przypadku awarii zakładu energetycznego, również panele słoneczne przestają generować napięcie elektryczne. Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa, aby nie doszło do przeciążenia sieci.

System Off-gird pozwala na magazynowanie energii wewnątrz przedsiębiorstwa bez konieczności przesyłania go do zakładu energetycznego. Rozwiązanie to jest obecnie stosowane przede wszystkim na terenach, gdzie występują częste przerwy w dostawie prądu, na przykład w RPA czy w Australii. Magazynowana nadwyżka energii elektrycznej może być wykorzystywana, gdy panele słoneczne nie pracują lub w przypadku jakiejś awarii.

Fotowoltaika dla przedsiębiorstw - dlaczego warto?


Nie tylko rząd w Polsce, ale i cała Unia Europejska troszczy się o jak najefektywniejsze wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Wszelkie dotacje czy też korzystne warunki kredytów sprawiają, że przedsiębiorcy coraz chętniej wyposażają swoje fabryki w panele słoneczne. W przypadku sprawnie działającego systemu, zakup ogniw może się zwrócić już po 4 latach, co pokazuje, jak niewielki koszt jest wymagany do stworzenia wydajnej instalacji fotowoltaicznej. W myśl programu “Mój prąd” istnieje możliwość otrzymania nawet 5.000 zł dofinansowania na stworzenie instalacji fotowoltaicznej.

Nowelizacja ustawy OZE sprawiła, że teraz również firmy mogą korzystać z licznych upustów, które do tej pory były zarezerwowane przede wszystkim dla gospodarstw domowych oraz klientów indywidualnych. Wytwarzanie energii na własne potrzeby, to mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej i jeszcze szybszy zwrot inwestycji. Uproszczony system rozliczeń oraz podatków sprawia, że panele fotowoltaiczne mogą wytwarzać energię elektryczną bez konieczności wystawiania dodatkowych faktur i rachunków.

Zachęcamy do zapoznania się z całością oferty naszej firmy oraz do wybrania najodpowiedniejszych rozwiązań dla potrzeb swojego przedsiębiorstwa. Korzystamy z podzespołów dostarczanych przez niezwykle doświadczonych producentów w branży fotowoltaicznej, co daje nam pewność sprostania oczekiwaniom każdego z klientów. Zdobyte doświadczenie oraz kadra wykwalifikowanych pracowników sprawiają, że jesteśmy w stanie podołać nawet niestandardowym zleceniom montażowym instalacji fotowoltaicznych.

Komercyjne systemy fotowoltaiczne

Odpowiedzią na ciągle rosnące ceny energii elektrycznej!

Ekolenergia dostarcza kompleksowe komercyjne instalację fotowoltaiczne dla firm do 50 kWp jak i przemyśle systemy PV o mocy powyżej MWp

Projektujemy wykonujemy i przyłączamy do sieci energetycznej kompleksowo systemy fotowoltaiczne dbając o optymalizację korzyści naszych klientów.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w projektowaniu, nadzorze oraz realizacji fotowoltaicznych systemów dla firm, zapewniamy naszym klientom najwyższej jakości realizację, w oparciu podzespoły sprawdzonych producentów PV zarówno paneli fotowoltaicznych, inwerterów oraz całej infrastruktury towarzyszącej.

Nasza firma koncentruje się na indywidualnym podejściu do każdego klienta . Analizujemy jego zapotrzebowanie oferując system dla niego optymalny z punktu widzenia opłacalności i czasu zwrotu inwestycji.

Ekolenergia podchodzi kompleksowo oferując nie tylko elementy systemu fotowoltaicznego ale również wszelkiego rodzaju wymagane prawem zabezpieczenia przeciw pożarowe czy też przepięciowe, odgromowe zabezpieczające funkcjonujące maszyny i urządzenia klienta.

Firmy korzystające z naszych usług nie tylko mogą obniżyć koszty energii elektrycznej ale również korzystnie wpływają na stan środowiska naturalnego co pokazuje ich samych jako odpowiedzialne i nowoczesne podmioty w oczach swoich klientów i kontrahentów.

 

 

Zapraszamy do kontaktu